bir
DÖK |
A Diákönkormányzatok a rendszerváltás óta működnek a gyermek és ifjúsági közösségekben. Az úttörőcsapatok megszűnésével a gyerekek számára lehetőség nyílt, egy új szervezet létrehozására, mely politikailag semleges, demokratikus és elsősorban a gyerekek érdekeit tarja szem előtt, ez lett a Diákönkormányzat.
Iskolánk valamennyi tanulója tagja az iskolai Diákönkormányzatnak, melynek munkáját az osztályközösségek választott vezetőiből álló önkormányzati szerv a Diáktanács irányítja, és havonta ülésezik, vagy fontos alkalmakkor. Munkáját segíti a mindenkori diákönkormányzatot segítő tanár.
A DÖK saját Működési Szabályzat szerint működik. Rendszeresen és következetesen gyakorolja a döntési, egyetértési, véleményezési és javaslattételi jogait, a diákönkormányzatot segítő tanár segítségével. Részt vesz minden fontos iskolai dokumentum kidolgozásában, pl. a Házirend megalkotásában.
A diákönkormányzat célja, feladata
Szervezeti felépítése, működése A DÖK az iskola negyedik évfolyamától működteti diákképviseleti rendszerét. Az 1., 2., 3. osztályosokat is megilleti ,hogy a DÖK szervezésében lévő bármelyik programon részt vehetnek, véleményüket, javaslataikat elmondhatják tanítóiknak, vagy a DÖK segítő tanárnak. A felső tagozatos osztályközösségek maguk közül minden tanév elején megválasztják a diákönkormányzati képviselőket Az így létrejött testület a DÖK-vezetőség (más néven Diáktanács) A DÖK-vezetőség megbeszéléseit szükség szerint tartja. Az első alakuló ülést a DÖK-segítő pedagógus hívja össze. Ezt követően a gyűlések összehívását az elnök, vagy bármeny vezetőségi tag kezdeményezheti.
A vezetőség feladata, hogy
Képviselet, kapcsolattartás A diákönkormányzatot az iskola igazgatóságával, a nevelőtestülettel való kapcsolattartásban, tárgyalásokon a diákönkormányzatot segítő nagykorú személy képviseli és/vagy a DÖK-segítő pedagógus. Hagyománnyá vált rendezvényeink:
|