bir

Nyelvi versenyek PDF Nyomtatás E-mail
Olvasóink értékelése: / 0
ElégtelenKitűnő 

A Tóvárosi Általános Iskola 40 éves jubileumi rendezvénysorozatának keretében november 6-án került megrendezésre a hagyományos játékos német nyelvi csapatverseny.

Német nyelvből a hatodik osztályosok két kategóriában, a heti három nyelvórában, illetve az annál magasabb óraszámban nyelvet tanulók vetélkedtek. A megye különböző iskoláiból Mányról, Csákvárról, Agárdról és természetesen Székesfehérvárról érkeztek a versenyzők. Az évfordulóhoz kapcsolódóan az idei témakör sport és iskola volt, hiszen iskolánk sportiskola. A verseny folyamán a német nyelvtudásukon túl hangsúlyos szerepet kapott a csoportmunka, az együttműködési kompetencia, a gyorsaság és ezenkívül még számos készségre volt szükségük a tanulóknak a különféle feladatok megoldásához. Többek között hallás utáni és írott szövegértés, dominó, pantomim, memóriajáték várta a gyerekeket. A délután kellemes légkörben zajlott. A kapott visszajelzések szerint is jól érezték magukat a vendégek az iskolánkban.

Angol nyelvből az ötödik és hatodik évfolyamos diákok mérhették össze tudásukat a civilizáció témakörben. Nagyon sok csapat érkezett iskolánkba, s a lelkes versenyzők közösen igyekeztek megoldani a rájuk váró feladatokat. először egy feladatlapot oldottak meg, mely különböző típusú feladatokat tartalmazott: a szövegértési feladatoktól a rajzoláson át a nyelvtani feladványokig. Ezután a korosztályuknak megfelelő játékos feladatok vártak a versenyzőkre. Az ötödikesek szókereső és logikai feladványokkal birkóztak meg, míg a hatodikosok egy Mr. Bean filmhez kapcsolódó kérdésekre adtak választ. A diákok bevallása szerint igen hasznosan töltötték el ezt a délutánt iskolánkban. Többen a versenyzők közül megígérték, hogy jövőre visszatérnek, s megpróbálják megnyerni a versenyt.

Minden résztvevőnek, felkészítőnek gratulálunk, köszönet jár a zsűrinek, minden a verseny lebonyolításában részt vett segítőnek, külön köszönet az iskolavezetésnek a támogatásért, amely nélkül ez a szép délután nem valósulhatott volna meg.

 

Német verseny eredményei:

 

Csapat száma és neve Iskola tanulók neve Felkészítő Pontszám

2. Kokosnüsse Tóvárosi Általános Iskola Bagoly Szabolcs

Dombóvári Bálint

Pribék Adrienn Farkasné Bolla Ágota 125,5

 

3. Drei Hexen Felsővárosi Általános Iskola Palkovics Iza Fanni

Nagy Anna

Hanssen Rebeca Perla Kissné Skultéty Viktória 115

 

4. Kleine Kücken agárdi Chernel István Általános Iskola Szabó Péter

Kállai Domokos

Dimitrov Bernát Trischberger Zsuzsanna 83,5

 

5. Lustige Mädchen mányi Hársfadombi Általános Iskola Hoffer Vivien

Kalmár Sára

Schnobl Gerda

Sárközi Judit 114,5

 

6. Supermanschaft Felsővárosi Általános Iskola Meggyes Adrienn

Denk Rebeka

Takács Kata Kissné Skultéty Viktória 117

 

7. Die Wölfe Tóvárosi Általános Iskola Imre Léna

Kovács Boglárka

Lendvai Eszter Farkasné Bolla Ágota 114

 

 

9. Super Schnecken Tóvárosi Általános Iskola Gyöngyi Kinga Kovács Helga

Bikki Viktória Farkasné Bolla Ágota 98,5

 

10 Német guruk agárdi Chernel István Általános Iskola Szabó Kamilla

Huszár Kornélia

Hajdu Zsófia Trischberger Zsuzsanna 92

 

 

Angol versenyeredmények:

 

Csapatnév Iskola Pontszám

5. évfolyam- elérhető pontszám 60 pont

Minions Kodolányi János Szakközépiskola 47,5

NBK Team II. Rákóczi Ferenc általános Iskola 41,5

Arsenal FC II. Rákóczi Ferenc általános Iskola 41

Troublemakers II. Rákóczi Ferenc általános Iskola 40

FKC II. Rákóczi Ferenc általános Iskola 38,5

Tóváros Tóvárosi Általános Iskola 34

Shark Hunters II. Rákóczi Ferenc általános Iskola 33

Rákóczi II. Rákóczi Ferenc általános Iskola 33

6. évfolyam- elérhető pontszám100 pont

London Girls II. Rákóczi Ferenc általános Iskola 95

Smart Birds II. Rákóczi Ferenc általános Iskola 91

Musztángok 79

Trifle Hétvezér Általános Iskola 77

Wolves 64

English Boys Németh László Általános Iskola 63,5

Edward Kings Kodolányi János Szakközépiskola 63

American eagles 61

Németh Németh László Általános Iskola 60,5

Underground Tóvárosi Általános Iskola 54

Mamuth Hétvezér Általános Iskola 51,5

Over power 50

Troublemakers Zámolyi Csanádi Imre Általános Iskola 47

Okoskák Munkácsy Mihály Általános Iskola 46

Okos Kodó Kodolányi János Szakközépiskola 44,5

Girls’ kingdom 40,5

Londoni csapat 35

 

 

Visszaszámláló

Még
a téli szünetig!Támogatja a Joomla!. Designed by: joomla templates vps Valid XHTML and CSS.